‘kleine kinderen moet je diepe wortels geven .. grote kinderen vleugels’
inhoud cursus (shantala) babymassage
[door Regien Theuns]
De cursus is bedoeld voor ouders van kindjes in de leeftijd van 8 tot 10 weken tot ongeveer 10 maanden.
Een cursus bestaat uit drie sessies van anderhalf tot twee uur. Tijdens deze drie sessies leer je de gehele shantala babymassage, zodat je je kindje daarna een volledige lichaamsmassage van 20-25 minuten kunt geven. Ook leer je een aantal aanvullende massagetechnieken, baby yoga oefeningen en voetreflexpuntjes, die je gemakkelijk kunt toepassen bij spijsverteringsproblemen en darmkrampjes, verkoudheid, spanningen, benauwdheid, de hik, doorkomen van tandjes en andere grote en kleine ongemakken. Er wordt aandacht besteed aan het gebruik van etherische oliën en de werking en het toepassen van indigo essences. Ook een gemakkelijke aardings- en ontspanningstechniek voor jezelf, basisbevestigend dragen, babytaal tijdens de massage, reacties op de massage en contra indicaties komen aan bod.
1e sessie
- het eerste deel van de shantala babymassage
- baby yoga oefeningen
- etherische olie (3)
- indigo essences (algemeen)
- aardings- en ontspanningstechniek
- volatile babyproducten
2e sessie
- het tweede deel van de shantala babymassage
- voetreflexpuntjes
- etherische olie (2)
- indigo essences (kinder combinatie essences)
- basisbevestigend dragen en babytaal
3e sessie
- de volledige shantala babymassage
- aanvullende massagetechnieken
- etherische olie (2)
- indigo essences (kristal essences)
- reacties op de massage en contra indicaties
de cursus is inclusief
- babymassage olie
- een naslagwerk (met alle behandelde informatie, technieken, oefeningen en de volledige shantala massage)
- een certificaat voor jou en je kindje
De cursus kan gegeven worden op een tijdstip dat jou en je kindje het beste uitkomt en bij jou thuis, in een voor jezelf en voor je kindje veilige en vertrouwde omgeving. Ik masseer daarbij zelf op een babymassagepop, terwijl jij je eigen kindje masseert. Na de massage kun je je kindje eventueel voeden en/of emmeren, zodat we daarna de rest van de stof van die sessie kunnen behandelen. Afhankelijk van jullie ritme kan dat natuurlijk ook daarvoor.
De cursus kan aan een of beide ouders gegeven worden, maar het is ook mogelijk en waarschijnlijk erg leuk als een groepje bekende mama’s samen een babymassage cursus thuis organiseert.
inhoud workshop (shantala) babymassage
[door Regien Theuns]
Ook de workshop is bedoeld voor ouders van kindjes in de leeftijd van 8 tot 10 weken tot ongeveer 10 maanden.
Een workshop duurt anderhalf tot twee uur. Tijdens de workshop leer ik je de gehele shantala babymassage, zodat je je kindje daarna een volledige lichaamsmassage van 20-25 minuten kunt geven. Natuurlijk is er wat minder tijd en kunnen allerlei aanvullende technieken niet aan bod komen, maar met een beetje gevoel voor massage lukt het je zeker om je kindje daarna fijn te masseren. De belangrijkste informatie krijg je in ieder geval mee, net als een overzicht van de massagegrepen op papier.
de workshop is inclusief
- babymassage olie
- een overzicht van de volledige shantala massage
Ook de workshop kan bij je thuis gegeven worden of in de praktijk en net als de cursus een op een, aan beide ouders of in een groepje.